فرخ نعمت پور
نوسەر

نوسەر

ناوم فەڕۆخ نێعمەتپوورە و لە شاری بانە لە دایک بووم. یەکەمین نووسینەکانم لە بواری چیرۆک بە زمانی فارسی لە تەمەنی ١٥ ساڵیدا بووە لە ژێر کاریگەریی بەرهەمەکانی ڤیکتۆر هوگۆ کە وەک دەستنووس ماون و وەک بەشێک لە یادگاری ژیان و هەوڵی من بۆ بەنووسەربوون لە ئەرشیڤەکانمدا ماون. هەرچەند یەکجار بە تەمەنێکی کەم دەستم بە خوێندنەوەی هوگۆ کرد و بە گوێرەی پێویست لێم هەڵنەگرتەوە. هەمیشە هۆگری توند و تۆڵی خوێندنەوە بووم و لە گەڵیا خەریکی نووسینیش بوومە. لە بیرم دێت هەمیشە دەفتەرچەیەکم لە گیرفاندا بوو و بیر و هەستە کتوپڕییەکانی خۆمم تیا دەنووسینەوە. دواتر بەرەبەرە دەستم دایە نووسینی شیعر و بە…[ادامه]

نوسەر
خواندم !

شبی ماهی سیاه کوچولو به خوابم آمد

کات 01/06/1398 260 بازدید
داستان برای نوجوانان

ماهی سیاە کوچولو حالا دیگر یک ماهی کوچولو نبود، او ماهی بزرگ و عظیم الجثەای بود با پولکهای درشت، دهان بزرگ و یک شکم سیری ناپذیر. او هر روزە از خانەاش خارج می شد تا ماهی های دیگر را شکار کردە و بخورد، و می بایست برای اینکە توسط ماهی های دیگری کە از او بزرگتر بودند بلعیدە نشود، مرتب مواظب خودش باشد. او خشن شدە بود و بشدت زیادە طلب، و از این لحاظ تە دلش همیشە بشدت غمگین بود.

اسم او حالا ماهی سیاە بزرگ بود!

ماهی سیاە بزرگ شبها تا صبح در حالیکە دوستش می خوابید، فکر می کرد. او از این زندگی خستە شدەبود. او از بیکرانگی دریا می ترسید. در این بیکرانگی کسی نمی دانست چە نوع ماهی دیگری زندگی می کند و اشتهایش تا کجا می رسد. در ضمن خاطرە مادر مدتی بود او را لحظەای ول نمی کرد. راستی بعد از رفتن او چە بر سرش آمدەبود؟ و فکر می کرد “بیچارە مادر!”. اما ماهی سیاە بزرگ تە دلش می دانست کە هر فرزندی یک روز باید خانە، و پدر و مادر را ترک کند و بە زندگی مستقل بپردازد. چیزی کە او را اذیت می کرد، ترک غیرطبیعی خانە توسط خودش بود. ضمنان اگرچە می دانست کە مادر حالا دیرزمانیست کە دیگر زندە نیست، اما دوست داشت آن جویبار کوچک را کە خاطرات دوران کودکی و جوانی اش آنجا بودند، دوبارە ببیند…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *